Vrácení nebo výměna zboží

Výměna zboží

V případě nesprávného výběru druhu nebo velikosti zboží Vám nepoužité a nepoškozené zboží v původním obalu a s cedulkou rádi vyměníme za jiný druh či velikost. Přesný postup pro výměnu zboží se dočtete ve formuláři (ke stažení níže). Zboží nám zašlete nejpozději do 14 dnů od obdržení objednávky.

Náklady spojené s výměnou zboží (poštovné) nese v plné výši kupující.

Formulář pro výměnu zboží je ke stažení zde.

Vrácení zboží

V případě, že nejste z jakéhokoliv důvodu se zbožím spokojeni, máte dle § 1829 odst. 1 nového Občanského zákoníku právo do 14 dnů od obdržení zboží odstoupit od kupní smlouvy a zboží bez udání důvodu vrátit bez jakékoli sankce.

Náklady spojené s výměnou zboží (poštovné) hradí v plné výši kupující. V případě, že vracíte celou objednávku, Vám později náklady na dopravu vrátíme (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Vámi zvoleného způsobu dopravy, který je jiný než nejlevnější způsob dopravy, který nabízíme).

Kolik dnů mám na ohlášení vracení zboží? (právo odstoupit od smlouvy)

Lhůta na informování o vrácení zboží (odstoupení od smlouvy) činí 14 kalendářních dnů.

Tato lhůta začíná běžet následující den po převzetí zboží (Vámi, nebo Vámi pověřenou osobou – jinou, než je přepravce).

Jak vás mám o vrácení zboží informovat? (vrácení zboží)

O odstoupení od smlouvy nás musíte informovat formou jednostranného právního aktu, ale nelekejte se, jedná se o běžné informování, takže stačí, když nám zašlete e-mail na adresu info@SekneMiTo.cz nebo, budete-li chtít, můžete nám oznámení zaslat na adresu SekneMiTo, Petr Bělohlávek, Jasenná 1, 763 13, Jasenná.

Co k vrácení potřebuji? (potřebné doklady)

K bezproblémovému vyřízení Vašeho vrácení od Vás budeme potřebovat několik věcí, jedná se o:

  • Doklad o nákupu daného zboží
  • Vaše kontaktní informace (jméno, příjmení, adresa, e-mail, telefon)
  • Informaci o tom, na jaké číslo účtu máme zaslat peníze za vrácené zboží, případně i za dopravu

Zde si stáhněte náš formulář Formulář pro odstoupení od smlouvy - vrácení nebo výměna, který stačí vyplnit a zaslat nám jej spolu s vraceným zbožím.

Kam mám vrácené zboží zaslat? (vracení zboží)

Vracené zboží nám, spolu s potřebnými doklady, zašlete na adresu SekneMiTo, Petr Bělohlávek, Jasenná 1, 763 13, Jasenná.

Za jak dlouho Vám vrátíme peníze? (vrácení peněz)

Pokud odstoupíte od smlouvy, peníze za zboží Vám vrátíme co nejdříve, nejpozději však do 14 dnů ode dne, kdy nám přišlo Vaše odstoupení od smlouvy. Uhradíme také náklady na dopravu (pokud vracíte celou objednávku), kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Vámi zvoleného způsobu dopravy, který je jiný než nejlevnější způsob dopravy, který nabízíme.

Peníze Vám ovšem nemůžeme vrátit dříve, než dorazí vracené zboží k nám.

Co musím udělat, aby bylo vrácení zboží úspěšné? (podmínky vrácení zboží)

Aby proces vrácení zboží proběhl úspěšně, ujistěte se prosím, že splníte následující podmínky:

  • Poštovné musí být uhrazeno kupujícím
  • Zboží, které vracíte zpět, nezasílejte na dobírku. Takto došlá zásilka nebude přijata!
  • Zboží musí být kompletní, včetně příslušenství, dárků, apod.
  • Vrácené zboží musí být zcela v původním stavu, bez známek používání, nepoškozené, s neodtrženými cedulkami (oblečení neprané, nenošené, nežehlené, nesmí zapáchat parfémem ani být ušpiněno od make-upu)
  • U zboží musí být veškeré potřebné dokumenty
  • O vrácení zboží nás musíte informovat do 14 kalendářních dnů běžících od následujícího dne po převzetí zboží (Vámi, nebo Vámi pověřenou osobou – jinou, než je přepravce)

Vyhrazujeme si právo znehodnocené zboží nepřijímat a v případě, že vratku neakceptujeme, je klientka povinna uhradit náklady na dopravu zpět.

Důvod vrácení zboží

Velice nám záleží na Vaší spokojenosti, a proto bychom Vás chtěli požádat, zdali v případě vrácení zboží můžete uvést důvod, proč zboží vracíte. Toto rozhodně není Vaší povinností, ale opravdu nám tím pomůžete zdokonalovat naše služby. Například díky tomu budeme moci změnit určitý sortiment či budeme vědět, na co se zaměřit v případě fotek a popisů produktů. Předem Vám velice děkujeme!